Organizacja imprez

jak zrobić to dobrze?

Gdzie można spotkać hostessy?

środa, Luty 22, 2017 | 11:44 am

Ładne panie, które się uśmiechają, świetnie wyglądają i mają stanowić żywą reklamę konkretnej marki – to ogólne i dość powszechne wyobrażenie o hostessach. W zasadzie można powiedzieć, że jest ono w dużej mierze trafne, choć na pewno nie wyczerpuje całości zagadnienia. Trzeba pamiętać o tym, że są hostessy i. hostessy. Jedne zwracają uwagę głównie na to, aby „odbębnić” swoje i pójść do domu, natomiast inne mają bardzo poważne podejście do swojego zawodu. Są w stanie poświęcić niemało czasu na pozyskanie wiedzy i sprawdzenie, czego dotyczy impreza, na której się znalazły. Tu pojawia się być może kluczowe pytanie – gdzie te hostessy są? W jakich miejscach najłatwiej je spotkać? Zagadnienie jest szerokie. Pierwsze miejsce, w którym można ich szukać, to wszelkiego rodzaju super- i hipermarkety, a także galerie handlowe. Coraz częściej nawet dyskonty. Rolą hostess jest zwykle promowanie określonych produktów i zachęcanie do ich degustacji. Obecnie ta forma reklamy jest stosowana znacznie rzadziej, ale jeszcze kilka lat temu była bardzo rozpowszechniona. Zlecenia tego typu są w branży hostess uznawane za najmniej atrakcyjne, ponieważ nie wiąże się z nimi zbyt duży prestiż. Bardziej pożądane i co za tym idzie, dużo lepiej płatne, są imprezy targowe, w czasie których można reprezentować duże, często międzynarodowe marki. Pojawia się również spora szansa na poznanie ciekawych osób i nawiązanie relacji zawodowych, które mogą otworzyć ścieżkę zupełnie innej kariery. Dla hostess zlecenia takie są gratką i zwykle nie brakuje chętnych, które chcą się w takich miejscach pojawiać.

Z tego punktu widzenia najlepszymi lokalizacjami dla ambitnych hostess są miasta targowe. W polskich realiach największy potencjał w tym względzie mają Warszawa, Poznań oraz Kielce, a więc miasta, w których liczba imprez branżowych jest zdecydowanie największa. Generalnie każde miasto wojewódzkie jest dla dziewczyn świetnym miejscem na rozwinięcie skrzydeł w tym zawodzie. Im ośrodki mniejsze, tym zapotrzebowanie na pracę hostess wyraźniej spada. To również wyjaśnia, dlaczego sporo młodych kobiet z niedużych miejscowości szuka swojej szansy na karierę w dużym mieście. Miliony osób na świecie stawiało swoje pierwsze zawodowe kroki właśnie w charakterze hostess lub w modelingu. Również młodzi mężczyźni mają spore szanse na udział w rozmaitych sesjach fotograficznych – i często wcale nie muszą zachwycać swoją fizycznością. Rośnie bowiem popyt na „twarze z sąsiedztwa”, a więc ludzi, którzy wyglądają dokładnie tak, jak potencjalni nabywcy promowanych produktów. Nie muszą wyróżniać się niczym nadzwyczajnym, aby zyskiwać uznanie twórców kampanii marketingowych. Jeśli chodzi o hostessing, popyt na usługi mężczyzn jest mniejszy, ponieważ utarło się, iż obowiązki te są przydzielane przede wszystkim kobietom. Głównie z uwagi na swoją powierzchowność są uznawane za znacznie lepsze żywe „nośniki” marki niż panowie. Można rzecz jasna doszukać się wyjątków, aczkolwiek należy uznać, że będą one przede wszystkim potwierdzać regułę. Co do branżowej specyfiki, usługi hostess są mile widziane praktycznie bez względu na to, czego dotyczą targi czy inny event. Uśmiechnięte, miłe dziewczyny robią doskonałe wrażenie bez względu na kontekst, w jakim się pojawią. Raz jeszcze trzeba dodać, że zdecydowana większość aktywnych zawodowo hostess to podopieczne agencji zajmujących się ich wynajmowaniem.

Niektóre z nich realizują się również jako modelki, a niemal zawsze traktują swój udział w eventach jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

—admin
(posted in hostessy)

Find this post interesting? Besides commenting below, you can follow responses with the RSS 2.0 feed or

Comments are closed.

Starburst Theme designed by Claire
powered by WordPress 5.1.1 | valid XHTML and CSS